Przegląd prasy

01 Grudnia 2020, 9:00 prasa

Minister obiecuje testy, dodatki i pulsoksymetry - Gazeta Wyborcza - Minister zdroqwia zapewnił, żę napójźniej do 17 grudnia personel oddziałów i szpitali covidowych otrzyma 100-procentowy dodatek do wynagrodzenia. Zapowiedział także powszechny dostęp do testów antygenowych.

 

Kolejna pomyłka w ustawie covidowej  - Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna  - Po nowelizacji PiS w ustawie o chorobach zakaźnych są dwa przepisy o tej samej numeracji. Jeden dotyczy kar nakładanych przez sanepid za nieprzestrzeganie zasad\, drugi pobierania wymazów przez ratownika medycznego.

Lekarz z COVID? Bez objawów mógłby pracować - Dziennik Gazeta Prawna - "Szpitale szukają sposobu na niedobór kadr. Powstał pomysł wysyłania do pracy personelu zakażonego COVID-19."

Diagnozę należy stawiać, trzymając się zasad - Dziennik Gazeta Prawna - lekarz powinien stosować się do ustalonych przez specjalistów i potwierdzonych przez samorząd lekarski standardów diagnostyki, a jeśli ich nie zachowuje, popełnia przewinienie zawodowe - uznał Sąd Najwyższy.

Jeśli maseczki, to bez procedur - Rzeczpospolita - Od soboty wystarczy telefon, by dokonać zamówienia towaru niezbędnego do walki z pandemią.

Medycy z niższym zasiłkiem - Rzeczpospolita - Zatrudnieni w placówce leczniczej, którzy zachorują albo zostaną odizolowani po zetknięciu się z COVID-19 w pracy, dostaną niższe świadczenia niż inni.

Niespodziewane rozstanie w Biomedzie-Lublin - Puls Biznesu, Parkiet - Marcin Piróg odszedł z zarządu spółki farmaceutycznej z powodu "istotnych rozbieżności" z radą nadzorczą.

Dodatki

Pandemia - Gazeta Wyborcza

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz