Minister finansów o tym, skąd finansowanie szczepienia na covid

03 Grudnia 2020, 16:39 pieniądze

Mamy pieniądze w finansach publicznych, żeby zapłacić za projekt szczepień - zapewniał w czwartek minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. Jak wyjaśnił, będą to środki zaoszczędzone w administracji.

W środę premier Mateusz Morawiecki poinformował, że koszt zakupu szczepionki na COVID-19 to od 5 do 10 mld zł. Wskazał, że na dokonane zostały odpowiednie zmiany w budżecie, aby było nas stać na ten projekt.

T.Kościński w czwartek odnosząc się do pytania, w jakich obszarach zaoszczędzono, aby sfinansować koszty szczepień, stwierdził na antenie Polskiego Radia24, że zbierane są środki zaoszczędzone z różnych miejsc, m.in. "z budżetów jednostek, które nie są wykorzystywane do wynagrodzeń".

- Mamy wystarczająco pieniędzy w finansach publicznych, żeby zapłacić za cały projekt szczepień - zapewniał.

Wyjaśniał, że chodzi o oszczędności w obrębie administracji rządowej wynikające m.in. z wprowadzenia pracy zdalnej. - To, co zostało, ma być zablokowane, żeby wróciło do budżetu państwa, żeby pieniądze nie leżały na rachunkach i żeby "nie kusiło", żeby je rozdawać w tych trudnych czasach w nagrodach - mówił.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz