Konfederacja "żąda" dymisji ministra Adama Niedzielskiego

15 Grudnia 2020, 10:47 Adam Niedzielski Minister Zdrowia

Konfederacja domaga się dymisji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który ich zdaniem doprowadza do wzrostu wskaźnika umieralności w Polsce. Posłowie oczekują także "otwarcia szpitali i przychodni dla pacjentów niecovidowych".

W ubiegłym miesiącu łączna liczba zgonów była blisko dwukrotnie większa w porównaniu do poprzednich lat. Zdaniem ekspertów, to efekt ograniczonego dostępu pacjentów do diagnostyki i świadczeń medycznych niezwiązanych z COVID-19.

Zdaniem posłów Konfederacji jest to efekt "polityki nieprzygotowanego systemu ochrony zdrowia i niewłaściwej reakcji" za co odpowiedzialny ma być rząd. 

Mamy drastyczne wzrosty śmiertelności, które od okresu wojny, nigdy nie były tak wysokie. Nie bagatelizujemy, nie trywializujemy tych, którzy umierają na COVID-19, ale zaistnienie koronawirusa nie spowodowało wyparowania wszystkich innych schorzeń, które odpowiadają za wzrost liczby zgonów rok do roku - mówił podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Konfederacji, Robert Winnicki. 

 "Dostrzec w ministrze zbrodniarza"

- To polityka nieprzygotowanego systemu ochrony zdrowia, niewłaściwej reakcji. To odpowiedzialność rządu - mówił R. Winnicki oświadczając przy tym, że Konfederacja "żąda dymisji ministra Adama Niedzielskiego".

- Konfederacja domaga się także otwarcia szpitali i przychodni dla pacjentów niecovidowych. To dziś wymóg interesu narodowego. Trzeba przerwać tę spiralę śmierci, która zbiera żniwo złej polityki reagowania na COVID-19 - dodał.

Z kolei poseł Włodzimierz Skalik przekonywał, że "czas najwyższy dostrzec w ministrze zdrowia nie tylko ekonomistę, ale zbrodniarza, który swoją obłędną polityką i strategią wobec COVID-19 doprowadza do drastycznego wzrostu umieralności w Polsce".

- Żądamy powołania takiego ministra, który będzie w stanie odpowiedzieć na systemowe problemy ochrony zdrowia, a nie tylko i wyłącznie zajmować się wybranym odcinkiem. Temat covidowy jest oczywiście ważny i potężny, ale to jest - na Boga - tylko wycinek tego, co się dzieje w systemie ochrony zdrowia - dodał.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz