A.Duda: jestem gotów się zaszczepić przeciwko COVID-19

23 Grudnia 2020, 10:10 andrzej duda prezydent

Jestem gotów się zaszczepić i wezmę udział Narodowym Programie Szczepień - zapowiedział Prezydent RP Andrzej Duda. Według niego, "tego wymaga w tej sytuacji zdrowy rozsądek".

A. Duda we wtorek wieczorem w Polsat News mówił o kwestii szczepień przeciwko koronawirusowi.

- Szczepionka, jak na razie, jest rozprowadzana już w kilku krajach i wydaje się, że dzisiaj jest ona jedyną szansą na to, abyśmy pokonali pandemię koronawirusa - wskazywał A. Duda.
 
Dodał, że w ostatnim czasie rozmawiał z wieloma ekspertami i lekarzami, m.in. z prof. Andrzejem Horbanem, prof. Krzysztofem Simonem i prof. Jarosławem Pinkasem.- Przekonanie ekspertów jest powszechne, że jedynie szczepionka jest dzisiaj tym sposobem, który pozwoli nam zażegnać pandemia koronawirusa najszybciej jak to jest możliwe - wskazał.
 
Przypomniał, że sam przeszedł już koronawirusa. Na pytanie, czy zaszczepi się publicznie przeciwko COVID-19 stwierdził: "Jestem gotów się zaszczepić, oczywiście i wezmę udział Narodowym Programie Szczepień. Deklaruje to jasno i wyraźnie".
 
Jednocześnie dodał, że "jest tylko kwestia, w jakiej kolejności będą szczepieni ozdrowieńcy". - Jeżeli będzie tylko taka możliwość, bez odbierania tej szczepionki komuś bardziej potrzebującemu, oczywiście, że się zaszczepię dlatego, że uważam, że tego wymaga w tej sytuacji zdrowy rozsądek - mówił Prezydent RP.
 
Zaznaczył, że szczepienie to nie jest obowiązkowe, ale trzeba patrzeć na to jak na sprawę państwową biorąc pod uwagę ratowanie gospodarki, stabilizację państwa i  "w jakimś sensie jest to patriotyczny obowiązek".
 
Wyraził nadzieję, że dzięki szczepieniu uda się pokonać wirusa i "w drugiej połowie roku już będziemy mogli poważnie myśleć o normalnym, prawdziwym rozwoju i że będzie to też dla nas taki czas, kiedy wszyscy z entuzjazmem pójdziemy w powrót do tego normalnego życia".
 
Przypomnijmy, że pierwsze szczepionki dotrą do Polski w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia., a pierwsze szczepienia mają odbyć się w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. W pierwszej kolejności, według Narodowego Programu Szczepień, będzie szczepiona grupa "0", czyli pracownicy placówek medycznych.
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz