Samorząd lekarzy o uprawnieniach opiekuna medycznego

23 Grudnia 2020, 10:43 pielęgniarka pacjent łóżko

Wątpliwości samorządu lekarskiego budzi propozycja zmiany uprawnień zawodowych opiekuna medycznego polegających dotychczas na świadczeniu usług pielęgnacyjno-opiekuńczych na uprawnienia do świadczenia usług medyczno-pielęgnacyjnych. Wcześniej zastrzeżenie w tej sprawie zgłaszało już środowisko pielęgniarek.

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej przyjęło stanowisko ws. projektu noweli rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki w sprawie ogólnych celów i zadań kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego. 

Wątpliwości Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej budzi zmiana uprawnień zawodowych opiekuna medycznego polegających dotychczas na świadczeniu usług pielęgnacyjno-opiekuńczych na uprawnienia do świadczenia usług medyczno-pielęgnacyjnch. 

Ponadto samorząd lekarski zwraca uwagę, że usługi medyczno-pielęgnacyjne nie zostały zdefiniowane w przedmiotowym projekcie.

Przypomnijmy, że niedawno środowisko pielęgniarek krytycznie wypowiedziało się ws. ewentualnych nowych zadań opiekunów medycznych Pielęgniarki krytycznie o rozszerzeniu kompetencji opiekuna medycznego

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz