Od dziś dzieci mogą przebywać na dworze bez rodziców

05 Stycznia 2021, 10:24 rodzina dziecko maska maseczka epidemia pandemia koronawirus covid

Od dziś zniesiony został obowiązek przebywania dzieci w godzinach 8:00-16:00 na świeżym powietrzu wyłącznie pod opieką osób dorosłych. W ferie, które rozpoczęły się wczoraj i potrwają do 17 stycznia, dzieci będą mogły więc wyjść na dwór także bez rodziców.

W Dzienniku Ustaw opublikowana została w poniedziałek nowela rozporządzenia ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, która znosi zapis mówiący o tym, że dzieci przemieszczać mogą się wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów.

Jak mówił w  poniedziałek na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski to efekt licznych wniosków o złagodzenie obostrzenia w tym zakresie. Wyjaśnił, że dotyczy to ferii.

Ograniczenia w przemieszczaniu się dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia wprowadzono ze względu na pandemię koronawirusa i przejście na naukę zdalną. Co do zasady, od poniedziałku do piątku (w dni nauki szkolnej) w godz. 8:00-16:00 mogły poruszać się jedynie z rodzicem lub opiekunem prawnym, lub osobą dorosłą, z wyjątkiem dojścia  do szkoły lub powrotu z niej.

Przypomnijmy, że uczniowie przeszli na nauczanie w trybie zdalnym od 26 października ubiegłego roku, a klasy I-III w szkołach podstawowych - od 9 listopada. Planowane jest, że 18 stycznia dzieci z klas I-III wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz