Dodatki COVID-owe: wiemy ile osób je dostało i ile kosztowały?

07 Stycznia 2021, 14:17 pieniądze

Na mocy polecenia z 1 listopada 2020 r. NFZ wypłacił szpitalom za listopad 2020 r. ponad 603,5 mln zł przeznaczonych na dodatkowe wynagrodzenie. Otrzymało je 85 420 pracowników medycznych z 490 placówek medycznych w całej Polsce - poinformowała redakcję Polityki Zdrowotnej rzeczniczka prasowa NFZ Sylwia Wądrzyk. Chodzi dodatki dla medyków za pracę przy COVID-19.

Jak wskazuje S. Wądrzyk, dla porównania, od 29 kwietnia do końca października 2020 r. (czyli na mocy poleceń Ministra Zdrowia z 29 kwietnia oraz z 4 września 2020 r.), NFZ wypłacił w ramach dodatkowego wynagrodzenia łącznie 166,6 mln zł.

Środki te trafiły do 124 placówek medycznych. Dodatkowe wynagrodzenie otrzymało 24 298 pracowników medycznych.

Oznaczałoby to, że wypłata dodatków covidowych za listopad nabrała tempa.

Rzeczniczka NFZ zapewnia, że Fundusz "przekazuje placówkom medycznym należne środki w terminie 3 dni roboczych, pod warunkiem, że przesłane przez placówki dokumenty zostały prawidłowo sporządzone i nie wymagają korekt lub uzupełnień".

Wyjaśnia, że czas potrzebny na wypłatę dodatkowego wynagrodzenia zależy w największym stopniu od jakości i kompletności danych otrzymanych przez Fundusz z placówek medycznych.

- Jeśli dokumenty nie budzą wątpliwości, Fundusz wypłaca środki na konto placówki bezzwłocznie, w terminie 3 dni roboczych - podkreśla S. Wądrzyk.

Polecamy także:

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz