Minister zdrowia o koncepcji centralizacji szpitali

09 Stycznia 2021, 11:33 szpital

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że są prowadzone prace nad koncepcją centralizacji szpitali. Według niego, pandemia pokazała, że rozproszone zarządzanie, rozproszenie zasobów i właścicieli powodują bałagan organizacyjny.

Przypomnijmy, że o koncepcji zmian właścicielskich szpitali minister zdrowia Adam Niedzielski mówił jeszcze w listopadzie w wywiadzie dla Polityki Zdrowotnej W 2021 intensywnie pochylę się nad wydatkami na zdrowie - wywiad z Ministrem Zdrowia Adamem Niedzielskim

W piątek był pytany o plany w tym zakresie na antenie TVN24.

- Ta koncepcja oznaczałaby przejęcie własności nad szpitalami przez m.in. Skarb Państwa, to pomysł najpoważniejszy, choć analizowanych jest kilka opcji - mówił minister w piątek wieczorem.

- Szpitale powiatowe rozważane są jako te, które w pierwszej kolejności powinny być poddane takim zmianom, jeśli chodzi o zasady czy zakres właścicielstwa. Muszę zastrzec, że to jest jedna z opcji. Ja uznaję ją za najbardziej prawdopodobną - wskazywał. Jak dodał, z jego punktu widzenia "istnieje olbrzymia potrzeba zmiany w tym zakresie".

- Rozproszenie zasobów, brak koordynacji, szpitale konkurujące swoją ofertą, a nie współpracujące, nie dzielące się zakresami usług. To prowadzi do dużego bałaganu organizacyjnego - mówił A. Niedzielski.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz