Co dalej z ustawą o diagnostyce?

12 Stycznia 2021, 17:19 geny diagnostyka badania

Diagności laboratoryjni chcą przyspieszenia prac nad projektem ustawy o  o medycynie laboratoryjnej. Na wniosek Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych jeszcze w tym miesiącu odbędzie się w Ministerstwie Zdrowia spotkanie dotyczące projektu tej ustawy.

Projekt jeszcze w lipcu ub.roku został skierowany do konsultacji Projekt ustawy o medycynie laboratoryjnej trafił do konsultacji
 
Jak przypomina Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych, od zgłoszenia przez KIDL Ministerstwu Zdrowia 150 poprawek do projektu ustawy minęły cztery miesiące, a projekt nadal nie został skierowany do parlamentu.
 
Prezes NRDL Alina Niewiadomska zaproponowała w dniu 12 stycznia 2021 r. Ministerstwu Zdrowia spotkanie mające na celu wyjaśnienie wątpliwości i przyśpieszenie prac nad tym kluczowym dla diagnostów aktem prawnym.
 
Jak informuje KIDL, naczelnik Departamentu Rozwoju Kadr Medycznych Edyta Gadomska zapewniła A. Niewiadomską, że spotkanie z udziałem Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.
 
Źródło: KIDL
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz