Centrum e-Zdrowia przypomina o grafikach szczepień p/COVID

14 Stycznia 2021, 12:20 lekarz- komputer- laptop- internet- e-zdrowie

Centrum e-Zdrowia przypomina, że już 15.1.2021 r. rozpoczyna się rejestracja osób 80 plus na szczepienia przeciwko COVID-19, a w związku z tym punkty szczepień muszą zalogować się do systemu e-Rejestracja i ustawić grafiki szczepień na okres 25.1 – 31.3.2021 w ilości 30 terminów (30 szczepień) w każdym tygodniu. Placówki musza zrobić to najpóźniej do godz. 14:00 w czwartek (14 stycznia). Bez logowania i grafików, punkty nie zamówią szczepionek i nie umówią pacjentów.

Adres aplikacji to https://pwdl.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/

Jak przypomina Centrum e-Zdrowie, użytkownicy logują się Profilem Zaufanym. Dla wszystkich użytkowników ze struktury gabinet.gov.pl zostały utworzone konta i mogą tworzyć terminy (wewnętrzne i zewnętrzne) w punktach szczepień w ramach podmiotu.

"Natomiast w pierwszej kolejności zachęcamy aby zalogowali się administratorzy podmiotu (administratorzy gabinet.gov.pl) aby wybranym użytkownikom nadać szersze uprawnienia tj. uprawnienia koordynatorów punktów szczepień (m.in. te role mają uprawnienia do tworzenia masowego terminów)"- wskazuje Centrum e-Zdrowie.

Podkreśla, że placówki mogą oznaczyć dowolną ilość ww. terminów w swoich grafikach jako terminy „wewnętrzne” i umówić na nie personel medyczny oraz pacjentów w wieku 80 plus, którzy już zgłosili zainteresowanie szczepieniem.

"Jednocześnie prosimy, by te terminy, na które nie macie Państwo jeszcze chętnych zostały oznaczone jako terminy „zewnętrzne”. Dzięki temu będą się na nie mogli zapisać pacjenci zgłaszający się na szczepienie internetowo lub przez Infolinię" - wyjaśnia Centru e-Zdrowie.

Źródło: NFZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz