Przegląd prasy

19 Stycznia 2021, 9:00 prasa

Szczepieni bez kolejki - Rzeczpospolita - Po szczepionki przeciw COVID-19 w grupie "0" zgłaszają się pracownicy firm farmaceutycznych - niezgodnie z zasadami.

 

Skuteczność szczepionki obniży się - Rzeczpospolita - Rozmowa z wirusologiem prof. Krzysztofem Pyrciem nt. obecnej sytuacji epidemicznej, nowych mutacji wirusa oraz o skuteczności szczepionki wobec nowych wariantów koronawirusa.

Pomoc dla serca - Rzeczpospolita - W skali całego świata, każdego roku osobom z chorobą niedokrwienną serca wszczepia się ok. 800 tys. bajpasów. Technologia ta pozwoliła na zmniejszenie odsetka zgonów pacjentów z tą chorobą z 50 proc. do 3-5 proc.

Operacja "Szczepionka". Momenty krytyczne - Dziennik Gazeta Prawna - Analiza Narodowego Programu Szczepień. 

Szara strefa DPS-ów. Kto nie znalazł się na liście - Dziennik Gazeta Prawna - Choć resort zdrowia dopisał do priorytetowej grupy szczepień pacjentów DPS-ów, hospicjów i zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych. W rozporządzeniu jednak nadal nie ma słowa o pacjentach wentylowanych mechanicznie czy będących w opiece długoterminowej w domach, ani ich opiekunach.

O akcji wcześniejszych szczepień powiadamiali pacjentów lekarze, pracownicy administracji, kierownictwo- Dziennik Gazeta Prawna - Rozmowa z odwołaną szefową CM WUM dr. Ewą Trzeplą nt. szczepień poza kolejnością wykonanych w placówkach WUM.

Resort zdrowia odżegnuje się od kosmetyczek - Dziennik Gazeta Prawna - Kosmetolog nie jest zawodem medycznym więc podlega resortowi gospodarki. Środowisko kosmetologów domaga się regulacji zawodu w związku z wykonywanymi zabiegami estetycznymi ingerującymi w ciało człowieka. 

Mercator zapowiada dobry rok - Parkiet - Producent rękawic medycznych spodziewa się zwiększenia skali sprzedaży swoich produktów w 2021 r. 

Inwestorzy rozkręcą Healthnomic - Puls Biznesu - Firma telemedyczna, która celuje w giełdę NewConnect pozyskała 2,5 mln zł z pierwszej emisji akcji.

Dodatki

Czarna księga PIS - Pandemia

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz