Przegląd prasy

21 Stycznia 2021, 9:00 prasa

Polisa, na którą nas stać - Rzeczpospolita- Rozmowa z lekarzem ze Szpitala Narodowego nt.zasadności funkcjonowania szpitala tymczasowego na wypadek trzeciej fali epidemii.

Szpitale wciąż oszukują na dodatkach covidowych - Rzeczpospolita - Za "incydentalne" uznał szef lecznicy w Poznaniu 5 tys. świadczeń wykonanych przez grupę lekarzy i odmówił wypłaty dodatku covidowego.

Wojna o kolejność szczepień - Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna - Rząd zmienił kolejność szczepień na etapie I. Zaraz po najstarszych szczepieni mają być przewlekle chorzy poniżej 60 r. ż., potem nauczyciele a dopiero po nich mundurowi.

Więcej pieniędzy na psychiatrię - nie od Senatu, ale od premiera - Dziennik Gazeta Prawna - Rząd chce przeznaczyć 220 mln zł na psychiatrię dziecięcą. Część pieniędzy będzie pochodzić z funduszu covidowego.

Mercator rozbuduje się w Tajlandii - Puls Biznesu, Parkiet - Część zysków, producent rękawic ochronnych przeznaczy na nową fabrykę rękawic w Azji. Wartość inwestycji to prawie 160 mln zł.

Biomed-Lublin pokazuje zręby nowej strategii - Parkiet - "Trwają prace nad lekiem na COVID-19, ale to nie on stanowi podwaliny strategicznych planów biotechnologicznej spółki."

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz