Rusza rejestracja do szczepień dla osób 70+

22 Stycznia 2021, 10:24 szczepionka covid szczepienia koronawirus
Od piątku 22 stycznia rusza rejestracja kolejnej grupy osób do szczepień przeciw COVID-19. Od dziś, do kolejek mogą rejestrować się osoby w wieku 70+. 

Zapisy na szczepienia COVID-19 wystartowały w piątek o godzinie 6 rano. Od dziś na szczepienia mogą się zapisać także osoby w przedziale wieku 70-79 lat. Od 15 stycznia, na szczepienia zapisać się mogą także osoby w wieku 80+. Szczepienia obu tych grup ruszą 25 stycznia.

Jak informuje rząd, w pierwszej godzinie otwartej rejestracji dla pacjentów w tej grupie wiekowej zarejestrowało się ponad 66 tys. pacjentów 70+.

Jak zapisać się na szczepienia?

By zarejestrować się na szczepienia na COVID, można skorzystać z trzech dostępnych metod: infolinii, e-rejestracji oraz w punkcie szczepień za pośrednictwem POZ. 

  • Infolinia dostępna jest pod numerem 989. Przy telefonicznej rejestracji wystarczy podać imię, nazwisko, numer PESEL osoby, która zgłasza się do szczepienia. 
  • Decydując się na e-rejestrację, potrzebne jest Internetowe Konto Pacjenta. Jest ono dostępne na stronie pacjent.gov.pl. By skorzystać z Internetowego Konta Pacjenta, należy założyć profil zaufany lub skorzystać z e-dowodu. Do serwisu można też wejść za pomocą logowania przez internetowe strony banków.
  • Zapisy na szczepienia COVID-19 przyjmowane są też w punktach szczepień. Ich lista aktualizowana jest przez rząd na bieżąco na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien. Takich miejsc, na ten moment, jest w całej Polsce 5981. W procesie rejestracji może uczestniczyć lokalny POZ. 

Problem z dodzwonieniem się na infolinię?

Część pacjentów jednak wskazuje na problemy z dodzwonieniem się na infolinię poświęconą szczepieniom. Jak uspokaja administrator infolinii:

Trudności z dodzwonieniem się do Infolinii 989 wynikają z bardzo dużej liczby połączeń wykonywanych jednocześnie. Mówimy tutaj o nawet 300 tysiącach prób na minutę.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz