Szczepienia medyków w dowolnym terminie w każdym punkcie szczepień

26 Stycznia 2021, 13:59 Lekarze

Personel medyczny uprawniony do szczepień przeciwko Covid19 w ramach grupy „0” może w dowolnym terminie skorzystać z możliwości zaszczepienie się w każdym punkcie szczepień na terenie kraju - informuje resort zdrowia.

Taką odpowiedź od MZ otrzymała Naczelna Rada Lekarska w odpowiedzi na jej apel sprzed kilku dni o "natychmiastowe wznowienie szczepień personelu medycznego przeciwko COVID-19".

Jak podkreślała wówczas NRL, zaprzestanie szczepień personelu medycznego, który nie został w całości zaszczepiony i rozpoczęcie szczepień innych uprawnionych doprowadzi do sytuacji, w której system opieki zdrowotnej nie będzie dysponował zdrowym i bezpiecznym personelem i tym samym nie będzie mógł zapewnić opieki zdrowotnej pacjentom".

Według samorządu lekarskiego, "niezaszczepienie całego personelu medycznego stanowi zatem realne i poważne zagrożenie życia i zdrowia nie tylko tego personelu, ale również pacjentów pozostających pod jego opieką".

We wtorek NRL poinformowała, że resort zdrowia w odpowiedzi na ten apel poinformował, że "personel medyczny uprawniony do szczepień przeciwko Covid19 w ramach grupy „0” może w dowolnym terminie skorzystać z możliwości zaszczepienie się w każdym punkcie szczepień na terenie kraju".

Jak wskazuje NRL, w związku z powyższym, osoby, które dotychczas nie skorzystały z możliwości zaszczepienia się mogą zapisać się na szczepienie w wybranym przez siebie punkcie szczepień i zarezerwować wolny termin.

Źródło: NIL

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz