USA. Covidowe "1400 plus" dla każdego obywatela?

26 Stycznia 2021, 14:29 joe biden

Administracja Joe Bidena nie zwleka z realizacją swoich planów. Teraz w Kongresie trwają konsultacje ws. planu pomocowego COVID-19. Amerykański odpowiednik tarczy antykryzysowej ma kosztować podatników aż 1,9 bln USD.

Z całej kwoty aż 1 bln USD ma pozwolić na sfinansowanie tzw. "czeku stymulacyjnego" w wysokości 1400 USD, który otrzymać mieliby wszyscy obywatele USA. Warto zauważyć, że decyzją Kongresu z grudnia, Amerykanie, którzy zarabiali mniej niż 75 tys. USD rocznie mogli otrzymać czek w wysokości 600 USD.

W poniedziałek, prezydent Joe Biden komentował, że prace nad przeforsowaniem jego planu pomocowego dla amerykanów mogą potrwać jeszcze kilka tygodni. Dodał, że jest otwarty na negocjacje warunków kwalifikacyjnych w drugiej turze przyznawania czeków stymulacyjnych tak, by ukierunkowany on był na osoby o niższych dochodach.

Na co pozostałe 900 mld USD?

Plan finansowy projektu administracji Joe Bidena przewiduje także przeznaczenie dodatkowych 25 mld USD na zwiększenie dostępności do szczepionek.

Pozostałe fundusze mają zostać przeznaczone na pomoc małym firmom w ponownym otwarciu, przy zastosowaniu szerokich środków ostrożności COVID-19 (takich jak pleksi i środki ochrony indywidualnej dla pracowników), w oparciu o zalecenia CDC.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz