KE stworzy plan obrony biologicznej. Będzie to partnerstwo publiczno-prywatne

26 Stycznia 2021, 15:03 Unia Europejska, flaga

Unia Europejska chce przygotować się na przyszłe potencjalne kryzysy zdrowotne, takie jak pandemia COVID-19. Powstanie program obrony biologicznej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego - poinformowała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

-Europa zaproponuje stworzenie programu gotowości do obrony biologicznej. Będzie to partnerstwo publiczno-prywatne - powiedziała podczas spotkania online Światowego Forum Ekonomicznego.

Jak podkreśliła Ursula von der Leyen,  program będzie dążył do przygotowania UE przed następnymi uderzeniami pandemii poprzez poszukiwanie i przygotowanie się na znane i nowe patogeny oraz stworzenie szybkiego programu opracowywania i produkcji szczepionek na dużą skalę, aby na nie reagować.

Program ma zapewnić długoterminowe i przewidywalne finansowanie a także współpracę najnowocześniejszych firm technologicznych, wiodących producentów oraz organów regulacyjnych takich jak Europejska Agencja ds. Leków czy Komisja Europejska.

 

Wiemy, że w czasie pandemii nie ma czasu do stracenia. Potrzebujemy nowego publiczno-prywatnego podejścia, aby wykrywać i reagować na zagrożenia wcześniej oraz wspólnie opracowywać i produkować szybciej na dużą skalę ”- mówiła Ursula von der Leyen.

źródło: Reuters

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz