Sanofi wyprodukuje szczepionki dla Pfizer i BioNTech

27 Stycznia 2021, 13:49 produkcja leków leki

Francuska firma farmaceutyczna Sanofi pomoże producentom szczepionek przeciw COVID-19 Pfizer i BioNTech w zwiększeniu zdolności produkcyjnej ich produktu.

Sanofi planuje rozpocząć produkcję szczepionek przeciw COVID-19 opracowanych przez Pfizer i BioNTech. Produkcja rozpocznie się w fabryce w Frankfurcie. Docelowo firma chce dostarczyć ponad 125 mln dawek szczepionek na rynek UE. Firma nie ujawniła szczegółów finansowych umowy.

- Im wcześniej szczepionka będzie dostępna dla wszystkich obywateli, tym więcej istnień ludzkich uda się uratować- powiedział prezes Sanofi, Paul Hudson ogłaszając tym samym początek współpracy z grupą Pfizer/BioNTech w zwiększeniu podaży szczepionek przeciw COVID-19.

Własna szczepionka od Sanofi i GSK nie wcześniej niż pod koniec 2021 r.

Przedstawiciele firmy Sanofi przedstawili jednocześnie informacje dotyczącą postępów prac nad opracowaniem i produkcją własnego preparatu, nad którym pracuje wraz z brytyjskim partnerem GlaxoSmithKline. 

Jak wynika z przekazanych informacji, nowe badanie 2 fazy nad szczepionką przeciw COVID-19 od Sanofi i GSK mają ruszyć w przyszłym miesiącu. Obie firmy oświadczyły w zeszłym miesiącu, że ich szczepionka będzie gotowa dopiero pod koniec 2021 r. Prace nad eksperymentalną szczepionką opóźniły się z powodów niewystarczającej skuteczności preparatu wśród starszych pacjentów.

źródło: Associated Press

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz