Przegląd prasy

28 Stycznia 2021, 9:00 prasa

UE żąda szczepionek - Rzeczpospolita - Nie ma szans na przyspieszenie szczepień przeciw COVID-19 w pierwszym kwartale. AstraZeneca nie wywiązała się z kontraktu.

Farmaceuci będa mogli kwalifikować do szczepień - Rzeczpospolita - Aptekarze mieliby nie tylko szczepić przeciw COVID-19, ale dokonywać prostej kwalifikacji na podstawie formularza. 

Długa i mroźna podróż szczepionek - Dziennik Gazeta Prawna - Dystrybucja szczepionek z ARM do punktów szczepień kosztowało do tej pory ok. 580 tys. zł.

Rozkręca się opieka wytchnieniowa - Dziennik Gazeta Prawna - Prawie 700 tys. samorządów zgłosiło się po dotacje na zapewnianie usług odciążających opiekunów w 2021 r.

Złagodzone warunki teleporady wciąż nierealne - Dziennik Gazeta Prawna - Ministerstwo poprawia rozporządzenie ws. standardu organizacyjnego teleporady w ramach POZ. Teleporada nie będzie musiała zostać wykonana w ciągu doby od zgłoszenia pacjenta.

Armia ze strzykawkami nie uchroni przed wąskim gardłem - Dziennik Gazeta Prawna - W akcję szczepień przeciw COVID-19 ma być zaangażowanych wiele zawodów medycznych. 

Szczepienie w aptece czy u lekarza - wybór powinien należeć do pacjenta - Dziennik Gazeta Prawna - Rozmowa z dr Piotrem Merksem nt. szczepień przeciw COVID-19 realizowanych w aptece.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz