Australia: 10 dni bez nowych zakażeń koronawirusem

27 Stycznia 2021, 16:12 maska maseczka covid koronawirus chirurg

Australia odnotowała w środę dziesiąty dzień z rzędu bez nowych lokalnych przypadków zakażenia koronawirusem. Rządzący planują złagodzenie obostrzeń w najbardziej zaludnionych stanach. 

 

W kraju od początku stycznia odnotowuje się jednocyfrowe liczby nowych zakażeń koronawirusem. Od 10 dni w kraju odnotowuje się zakażenia jedynie u osób przyjezdnych.

Australia stanowczo zareagowała na epidemię w kraju. Od okresu Bożego Narodzenia w kraju obowiązuje 14-dniowa kwarantanna w przypadku podróżowania między najbardziej narażonymi stanami w kraju. Obostrzenia w całym kraju różnią się w zależności od stanu. Obecnie jednak rząd jedynie zaleca pozostanie w domu. Wszystkie obszary gospodarki funkcjonują z ograniczeniami sanitarnymi.

Australijski minister zdrowia Greg Hunt opublikował na Twitterze w środę 10. dzień braku transmisji COVID-19 przez społeczność w całej Australii, dodając, że sukces tego kraju następuje w czasie, gdy globalne przypadki koronawirusa przekroczyły 100 milionów, a liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 2 miliony.

W Australii potwierdzono ponad 22 tys. przypadków zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 909 osób.

Najostrzejsze restrykcje z związku z wykryciem przypadków zakażeń brytyjskim wariantem koronawirusa w okolicy Bożego Narodzenia obowiązywały w stanie Nowej Południowej Walii ze stolicą w Sydney. Od piątku zniesiony zostanie obowiązek 14-dniowej kwarantanny po wyjeździe ze stanu. Premier regionu Gladys Berejiklien zasugerowała, że ​​ograniczenia zostaną jeszcze bardziej złagodzone w ciągu dwóch tygodni, jeśli nie będzie dalszych przypadków zakażeń.

Pomimo względnego sukcesu w radzeniu sobie z pandemią, międzynarodowe granice Australii prawdopodobnie pozostaną zamknięte dla obcokrajowców w tym roku, z wyjątkiem pobliskich krajów, które odnotowują niski wskaźnik zakażeń jak np. Nowa Zelandia.

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz