Biała księga nt. szczepień przeciw COVID-19. „Nauka przeciw pandemii”

05 Lutego 2021, 15:13 szczepienie

Rada programowa inicjatywy „Nauka przeciw pandemii” opublikowała zaktualizowaną wersję białej księgi pod tytułem „Szczepienia przeciw COVID-19. Innowacyjne technologie i efektywność” będącej kompendium wiedzy na temat szczepień przeciw COVID-19. 

Wydanie 2.0 publikacji zostało rozszerzone o rozdział omawiający technologię wektorową, na której bazuje kolejna dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej szczepionka przeciw COVID-19, a także zaktualizowane informacje na temat Narodowego Programu Szczepień.

Zaktualizowana wersja publikacji przybliża temat szczepionek wektorowych, zasadę działania adenowirusów oraz wyjaśnia różnice między szczepionkami wektorowymi, a tymi opartymi o RNA. Nowe wydanie białej księgi pt. „Szczepienia przeciw COVID-19. Innowacyjne technologie i efektywność” zawiera również najbardziej aktualne informacje dotyczące Narodowego Programu Szczepień i roli lekarzy POZ i służb medycznych w strategii promocji szczepień przeciw COVID-19.  Jej celem jest przekazywanie wiedzy popartej nauką i budowanie zaufania społecznego do zasadności szczepień oraz innowacyjnych technologii stosowanych w szczepionkach przeciw COVID-19. 

Opracowana przez ekspertów publikacja to pierwszy tak kompleksowy dokument przygotowany przez przedstawicieli środowiska medycznego na rzecz edukacji i szerzenia rzetelnej informacji na temat szczepionek przeciw COVID-19.

Publikacja dostępna jest poniżej.

 

źródło: NIL

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz