EMA rozpoczęła przegląd danych dotyczących stosowania przeciwciał monoklonalnych w leczeniu COVID-19.

05 Lutego 2021, 14:35 covid koronawirus epidemia pandemia lekarz choroby zakazne respirator

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) Europejskiej Agencji Leków (EMA) analizuje dostępne dane dotyczące stosowania przeciwciał monoklonalnych, takich jak casiriwimab, imdewimab, bamlaniwimab i etesewimab, w leczeniu pacjentów z COVID-19.

Jak podała w komunikacie Europejska Agencja ds. Leków, Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi rozpoczęła analizę dostępnych danych dot. stosowania przeciwciał monoklonalnych, takich jak;

  • casiriwimab,
  • imdewimab,
  • bamlaniwimab 
  • etesewimab,

Organ EMA sprawdzi stosowanie tych środków terapeutycznych w leczeniu pacjentów z COVID-19, którzy nie wymagają suplementacji tlenem i którzy są w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia ciężkiego przebiegu COVID- 19.

Komitet przeprowadzi dwa oddzielne przeglądy, jeden dla kombinacji casiriwimab / imdewimab, a drugi dla bamlaniwimab / etesewimab.

Przeglądy zostały rozpoczęte w związku z niedawnymi badaniami, w których analizowano wpływ kombinacji casiriwimab / imdewimab i bamlaniwimab / etesewimab u pacjentów z COVID-19, leczonych ambulatoryjnie, którzy nie potrzebują podawania tlenu.

Wstępne wyniki obu badań wskazują, że kombinacje te zmniejszyły miano wirusa (ilość wirusa w tylnej części nosa i gardła) bardziej niż placebo (leczenie pozorowane) i doprowadziły do ​​mniejszej liczby wizyt lekarskich i hospitalizacji związanych z COVID-19.

Komitet przyjrzy się również stosowaniu samego bamlaniwimabu na podstawie badania, które wykazało, że monoterapia bamlaniwimabem może zmniejszać miano wirusa i zapewniać korzyści kliniczne.

źródło: URPL

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz