Latos o pakiecie onkologicznym: Te postulaty są znane od marca

14 Października 2015, 15:37

Ja cały czas oczekuję na naprawę pakietu onkologicznego i nie rozumiem, dlaczego to jest zapowiadane na listopad, a nie jest realizowane już od kilku miesięcy –  tak zapowiedziane przez Ministerstwo Zdrowia od 1 listopada zmiany w pakiecie onkologicznym skomentował Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia.

Poseł PiS krytycznie odniósł się także do jakości zapowiedzianych zmian: –  Ja te wytyczne i sugestie, co powinno się zmienić, znam od paru miesięcy. To jest tak naprawdę działanie na szkodę polskich pacjentów, że nie poprawiło się pakietu onkologicznego już wcześniej, mimo że od co najmniej marca te wszystkie postulaty są znane i teraz te zespoły pracujące w ministerstwie niczego nowego nie stwierdziły – mówił.

Ministerstwo Zdrowia w tym tygodniu poinformowało, jakie zmiany  w pakiecie onkologicznym wejdą w życie od 1 listopada. Zmiany te zostały opracowane przez zespół onkologów, powołany w lipcu przez  ministra Mariana Zembalę. Zespołem kierował dr n. med. Zbigniew Pawłowicz.

A.G.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz