Od piątku część obostrzeń zostało zniesionych. Resort zdrowia zapowiada wzmożone kontrole GIS

12 Lutego 2021, 11:52 maska ochronna maseczka maseczki covid koronawirus pandemia epidemia

Każdy hotel może spodziewać się w ten weekend kontroli. O wzmożonym nadzorze Głównego Inspektoratu Sanitarnego w przedsiębiorstwach, dla których od tego weekendu zostaną poluzowane obostrzenia, poinformował rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Od piątku 12 lutego br. będziemy mogli skorzystać z oferty stoków narciarskich, hoteli, kin, teatrów, filharmonii i oper, a także basenów, jednak z pewnymi ograniczeniami. Przypomniał o tym dziś przedstawiciel resortu zdrowia.

Jak poinformował rzecznik prasowy MZ, w ostatnich dniach odnotowywany jest wzrost liczby zakażeń, któremu towarzyszy spadek liczby zgonów. W jego ocenie, to sygnał, że nawet bez znoszenia obostrzeń, przez nieprzestrzeganie zasad sanitarnych możemy zmierzyć się z kolejną, nieprzewidywalną falą zakażeń koronawirusem. 

Jak podkreślił, to od obywateli i przedsiębiorców zależy obecna sytuacja epidemiczna a obostrzenia zostały wprowadzone warunkowo, na okres dwóch tygodni. To od tego czasu zależą kolejne decyzje ws. przeciwdziałania epidemii

Jeżeli zachowamy się nieodpowiedzialnie to wrócą restrykcje. Jeżeli chcemy przyjmować klientów to pamiętajmy o rygorze sanitarnym - mówił i dodał, że jeśli przekroczymy liczbę 10 tys. zakażeń na dobę to czeka nas powrót do obostrzeń. Zaapelował przy tym o dalsze stosowanie się do zaleceń sanitarnych.

Jak informuje Wojciech Andrusiewicz, zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, też weekend będzie pod szczególnym nadzorem inspektorów sanitarnych.

-Każdy hotel, każda placówka wynajmująca pokoje, może spodziewać się kontroli - mówił rzecznik prasowy MZ.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz