Trzecia fala na horyzoncie

17 Lutego 2021, 10:53

 "Dzisiejszy wynik - 5178 nowych zakażeń" - napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski, zwracając uwagę na fakt, że jest to o ponad 1 tys. więcej niż tydzień temu. "Odwrócenie tendencji staje się faktem" - dodał. 

Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik - 5178 nowych zakażeń - jest o ponad 1 tys większy niż tydzień temu. Trend dla tygodniowej stopy wzrostu (średnia ruchoma 7-dniowa) po raz pierwszy od połowy listopada (pomijając anomalie postświąteczną) jest dodatni - napisał na Twitterze minister zdrowia.

W poniedziałek podczas konferencji prasowej minister zdrowia poinformował, że  liczba przypadków koronawirusa w Polsce zaczęła wzrastać.

- Skutkiem tego jest to, że średnia liczba dziennych przypadków z ostatniego tygodnia zbliżyła się do poziomu 5544, a tydzień wcześniej było to 5256 - powiedział minister.

Dzisiejszy (17. lutego) 7-dniowy wzrost dynamiki zakażeń wynosi ponad 25%. W środę resort zdrowia poinformował o 8694 nowych zakażeń. Tego dnia, w ubiegłym tygodniu było ich 6930. Jakie są tego przyczyny?

Wzrosty do przewidzenia

Zdaniem rządu, zmiana dynamiki potwierdzonych laboratoryjnie nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19 może zwiastować nadchodzącą trzecią falę zakażeń, z którą już zmaga się część krajów europejskich. Rząd ostrzega, że możliwy jest "krok wstecz" i powrót do bardziej rygorystycznych obostrzeń.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz