Niemcy. Od marca darmowe testy na COVID-19

17 Lutego 2021, 14:31 diagnosta diagnostyka koronawirus wymaz covid epidemia pandemia

Każdy mieszkaniec Niemiec , od 1 marca będzie mógł wykonać nieodpłatnie testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 - poinformował niemiecki resort zdrowia. 

Część niemieckich landów zapowiedziała, że od 22 lutego zacznie otwierać przedszkola i szkoły. Od 1 marca działać będą mogły zakłady fryzjerskie. Dalsze luzowanie restrykcji zależy jednak od liczby zachorowań.

Darmowe testy dla każdego mają być częścią strategii stopniowego luzowania obostrzeń pandemicznych w Niemczech. Nieodpłatne szybkie testy antygenowe mają być oferowane od 1 marca.

Pobieraniem próbek będzie zajmować się przeszkolony personel. Całą akcję koordynować mają samorządy, które mogą korzystać z istniejących już centrów testowych albo utworzyć nowe punkty, na przykład w aptekach.

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn na swoim Twitterze wskazał także, że niebawem na rynku powinny pojawić się także szybkie testy, które będzie można zrobić samodzielnie, to znaczy bez pomocy personelu. Chodzi o testy, które nie wymagają pobierania wymazu z jamy nosowo-gardłowej.

-Te możliwości testowania mogą przyczynić się do bezpiecznej codzienności zwłaszcza w szkołach i przedszkolach. Ministerstwo zdrowia prowadzi w tej sprawie negocjacje z różnymi producentami – napisał na Twitterze Jens Spahn. - Te opcje testowe mogą przyczynić się do bezpiecznego życia codziennego - dodał.

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz