Niemcy wspierają rodzimy rynek farmaceutyczny

19 Lutego 2021, 12:21 szczepionka covid szczepienia koronawirus

Rząd Niemiec powoła grupę zadaniową ds. produkcji szczepionek. Nasz sąsiad ma aspiracje by stać się jednym z głównych światowych dostawców szczepionek. 

Szef niemieckiego resortu zdrowia Jens Spahn poinformował o planach dot. powołania specjalnej, rządowej grupy zadaniowej. Jak stwierdził wielu krajowych i międzynarodowych firm farmaceutycznych jest zainteresowanych produkcją szczepionek w Niemczech.

Wyznaczony przez rząd pełnomocnik ds. szczepionek, Christoph Krupp, były szef Federalnej Agencji Nieruchomości, będzie zobowiązany do współpracy z producentami i zbadania, w jaki sposób można rozszerzyć produkcję farmaceutyków przy pomocy wsparcia państwa.

 -Mamy teraz szansę naprawdę wzmocnić Niemcy jako ośrodek produkcji szczepionek i farmaceutyków by za 20 lat stać się jednym z światowych ośrodków produkcji szczepionek - powiedział na cotygodniowej konferencji prasowej minister zdrowia Jens Spahn

Problemy produkcyjne i opóźnienia dostaw, które wpłynęły na przebieg programu szczepień populacyjnych uświadomiły Niemcom, że światowa pandemia COVID-19 jest idealną okazją do rozszerzenia krajowego przemysłu farmaceutycznego i stania się apteką dla świata.

Niemcy z solidnym fundamentem
 
Niemcy już są domem dla BioNTech i CureVac, dwóch wiodących producentów szczepionek mRNA przeciwko COVID-19, a także gigantów farmaceutycznych takich jak Bayer i Merck. Ponadto na terenie kraju działa wielu mniejszych i średnich producentów farmaceutycznych.
 
W zeszłym tygodniu niemiecki producent szczepionek IDT Biologika poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą AstraZeneca. Spółka będzie produkować dziesiątki milionów tego preparatu.

 

Zobacz również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz