Sanofi wyprodukuje szczepionki dla Janssen - Johnson & Johnson

23 Lutego 2021, 10:48 szczepienie

Francuska firma farmaceutyczna Sanofi wesprze kolejnego producenta szczepionek przeciw COVID-19 w zwiększeniu możliwości wytwórczych epidemicznego remedium.

Jak informuje spółka, francuski producent farmaceutyczny zapewni wsparcie w produkcji szczepionek COVID-19 amerykańskiemu partnerowi Johnson & Johnson.

Po uzyskaniu zezwolenia Sanofi zapewni firmie Johnson & Johnson dostęp do istniejącej infrastruktury i zasobów swojego zakładu produkującego szczepionki w Marcy l'Etoile we Francji w celu formułowaniu i napełnianiu fiolek kandydata na szczepionkę przeciw COVID-19 od Janssen, firmy zależnej od Johnson & Johnson. W 2021 r. z linii produkcyjnych Sanofi każdego miesiąca wychodzić ma około 12 mln dawek szczepionek od tego producenta.

To już drugie takie porozumienie zawarte przez francuską firmę. Pod koniec stycznia informowaliśmy, że Sanofi pomoże w zwiększeniu zdolności produkcyjnej szczepionek od Pfizer i BioNTech. Produkcja szczepionek tego producenta ma odbywać się w fabryce w Frankfurcie a docelowo na rynek UE z tej fabryki ma wyjść 125 mln dawek szczepionek.

Co z autorską szczepionką Sanofi/GSK?

Dzięki podjętym przez francuską firmę ruchom, Sanofi nie wypadnie z obiegu produkcji szczepionek p/COVID-19. Firma ta, wspólnie z brytyjskim partnerem GlaxoSmithKline opracowuje własny preparat p/COVID-19. W poniedziałek producenci poinformowali o rozpoczęciu nowego badania fazy 2 nad udoskonaloną formułą swojego produktu. Jeśli wyniki badania z udziałem 720 ochotników okażą się pozytywne, badanie fazy 3 rozpocznie się w drugim kwartale 2021 r. a szczepionka będzie dostępna w czwartym kwartale 2021 r. - informuje Sanofi.

Komisja Europejska zawarła z oboma producentami umowę na dostarczenie do 300 mln dawek szczepionki p/COVID-19 na rynek UE, jeśli ich preparat, zostanie zatwierdzony przez EMA. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz