Związek lekarzy: dodatek covidowy również dla rezydentów i stażystów

23 Lutego 2021, 16:48 pieniądze

Rezydent i stażysta ma takie samo prawo do dodatku covidowego, jak lekarz specjalista, jeżeli tylko spełnia odpowiednie warunki - podkreśla ogólnopolski związek zawodowy lekarzy powołując się  na odpowiedź NFZ i MZ w tej sprawie. 

Jak wskazuje, główne wnioski są takie, że "rezydent i stażysta ma takie samo prawo do dodatku covidowego jak lekarz specjalista jeżeli tylko spełnia odpowiednie warunki".

"Jeżeli rezydent zatrudniony w jednym szpitalu (z którym ma umowę o pracę) jest na stażu w innym szpitalu i w tym innym spełnia warunki do otrzymania dodatku covidowego, to ten inny szpital ma obowiązek zgłoszenia go do NFZ i uzyskania dla niego dodatku" - wyjaśnia związek.

Dodaje, że wysokość dodatku jest równa dotychczasowemu pełnemu wynagrodzeniu lekarza.

"Do obowiązku tego drugiego szpitala (tego, który zgłasza lekarza do NFZ) należy dowiedzenie się jaka jest wysokość wynagrodzenia (dotychczasowa) rezydenta i o taką wysokość powinien wystąpić do NFZ. Szpital ten przekazuje następnie środki na dodatek do szpitala macierzystego (z którym lekarz rezydent ma podpisaną umowę), który ma lekarzowi wypłacić pełny dodatek" - tłumaczy OZZL na podstawie informacji z MZ i NFZ.

Źródło: OZZL

ZK OZZL  

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz