Koniec z przyłbicami i nowe obostrzenia już od soboty, albo i wcześniej

24 Lutego 2021, 9:30

Niestety nie wygląda dobrze sytuacja w tej chwili. Dzisiejsza liczba nowych zakażeń wynosi 12 146. Nowe obostrzenia możliwe są od soboty, albo i nawet wcześniej. Nie ma na co czekać - zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister Niedzielski w środę (24 lutego) w rozmowie w TOK FM podkreślił, że dzienna liczba zakażeń wyniosła 12 146 nowych zachorowań.

Te poranne dane, które dotyczą dzisiejszego dnia pokazują, że przekroczyliśmy tę barierę 10 tys. i to nie tak nieśmiało tylko ten dokładny wynik to jest 12 146 nowych zachorowań (...) to jest prawie 3,5 tys. przypadków więcej niż tydzień temu - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Za dynamiczny wzrost zakażeń odpowiadać ma brytyjski wariant koronawirusa. Zdaniem ministra, najgorsza sytuacja jest w województwie warmińsko-mazurskim. Dopytywany był, od kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia nowych obostrzeń choćby na Warmii i Mazurach lub zróżnicowania obostrzeń ze względu na regiony kraju. 

- Od soboty, tutaj nie ma co czekać, być może nawet wcześniej, ale będziemy podejmowali tę decyzję dosłownie w ciągu najbliższych dwóch godzin, bo zarys mamy, ale ostatecznie chcemy też uwzględnić dzisiejsze wyniki nowych zakażeń - powiedział minister zdrowia i potwierdził, że "najbardziej radykalne obostrzenia" dotyczyć będą na razie jednego województwa.

Minister poinformował także o planach dot. niedopuszczenie do stosowania chust i przyłbic jako zamiennik maseczki. Prawdopodobnie zamknięte zostaną także hotele.

- Będziemy chcieli dokonać formalnej zmiany niedopuszczenia stosowania chust i przyłbic. Prawdopodobnie zamkniemy hotele. Ale tę decyzję podejmiemy po konsultacjach z premierem - zaznaczył minister zdrowia.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz