Niemcy przygotowują się do "ostrożnego" łagodzenia obostrzeń

24 Lutego 2021, 12:46 niemcy bundestag parlament

Jesteśmy teraz w trzeciej fali - ocenia kanclerz Niemiec Angela Merkel i dodaje, że to może zaważyć na planach łagodzenia obostrzeń w kraju.

Przypomnijmy, że obecne obostrzenia obowiązujące w Niemczech - twardy lockdown - obowiązują od połowy grudnia. Planowo rygorystyczne obostrzenia mają obowiązywać w kraju do 7 marca. 

Ta decyzja, oraz w międzyczasie podjęte kroki dot. zaostrzonych kontroli granicznych z Austrią i Czechami, gdzie wystąpiły ogniska zakażeń bardziej zakaźliwych odmian koronawirusa, w znacznym stopniu przekłada się na sytuację epidemiczną w kraju. Od stycznia w Niemczech odnotowywany jest stały spadek liczby zakażeń. Dzienna liczba potwierdzonych laboratoryjnie zakażeń koronawirusem jest obecnie znacznie niższa niż w Polsce.

Jednak Niemcy wciąż ostrożnie podchodzą do kwestii luzowania obostrzeń. Jak informuje agencja Reutera, kanclerz Angela Merkel podczas spotkania przedstawicieli partii miała stwierdzić, że "jesteśmy teraz w trzeciej fali" a wszelkie złagodzenie obostrzeń wprowadzone pod koniec ubiegłego roku i przedłużone do 7 marca będzie musiało być wykonywane ostrożnie i stopniowo.

Niemieccy prawodawcy uzasadniają swoje obawy powolnym wprowadzaniem szczepień i wysokim ryzykiem wystąpienia nowych ognisk zakażeń nowymi mutacjami koronawirusa.

„Nie możemy sobie pozwolić na wzloty i upadki” - miała powiedzieć Angela Merkel do przedstawicieli swojej partii sugerując, że chce, aby każdy powrót do normalnego życia odbywał się ostrożnie, aby uniknąć konieczności ponownego wprowadzania środków blokujących, jeśli infekcje zaczną się ponownie rozwijać.

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz