Maseczki. Od soboty zmiany w przepisach dot. zakrywania ust i nosa

24 Lutego 2021, 15:42 koronawirus maska maseczka epidemia kwarantanna koronawirus

Od 27 lutego wprowadzamy obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Podczas środowej konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której resort zdrowia poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń dla regionu województwa warmińsko-mazurskiego zapowiedziano, że od 27 lutego zmienią się także zasady zakrywania ust i nosa.

Od 27 lutego wprowadzamy obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. To oznacza, że nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.

Rada Medyczna rekomenduje stosowanie "maseczek chirurgicznych i powyżej". Można będzie także stosować maseczki jednorazowe - informowała Iwona Paradowska-Stankiewicz, krajowy konsultant w dziedzinie epidemiologii. Ważne, by były one prawidłowo noszone - powinny zakrywać ust i nosa. To powoduje, że nie wdychamy ponad 90% patogenów, które znajdują się w naszym otoczeniu - dodała.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz