Moderna spodziewa się 18,4 mld dolarów ze sprzedaży szczepionek w tym roku

26 Lutego 2021, 13:27 dane wyniki analiza dokument

Moderna spodziewa się przychodów ze sprzedaży swojej szczepionki przeciw COVID-19 w tym roku na poziomie 18,4 mld USD - poinformowała spółka w czwartek.

Rządy na całym świecie obawiają się, że w ciągu najbliższych kilku lat konieczne może być zapewnienie „zastrzyku wspomagającego” osobom zarażonym nowymi wariantami koronawirusa - stwierdził dyr. gen. Moderna, Stephane Bancel. Z tego powodu firma zwiększa moce produkcyjne i zamierza wyprodukować od 0,7 mld do 1 mld dawek szczepionek w 2021 r. W piątek podczas posiedzenia w Parlamencie Europejskim, dyrektor firmy oznajmił, że firma celuje wyprodukowanie nawet do 1,4 mld dawek. 

Moderna pracuje nad szczepionką uzupełniającą, która przeznaczona ma być dla wariantu południowoafrykańskiego. Testy kliniczne szczepienia uzupełniającego już rozpoczęły się w Stanach Zjednoczonych w National Institutes of Health - poinformowała Moderna.

Firma planuje również przetestować zastrzyk nowej generacji, który mógłby być przechowywany w lodówkach zamiast w zamrażarkach, co ułatwi jego dystrybucję, zwłaszcza w krajach rozwijających się.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz