W.Kraska będzie odpowiadał za psychiatrię

26 Lutego 2021, 15:12 waldemar kraska

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, po piątkowej zmianie zarządzenia dot. zakresu czynności wiceministrów w MZ, zyskał nadzór nad psychiatrią. Do tej zakres te podlegał wiceministrowi Maciejowi Miłkowskiemu.

W zarządzeniu z piątku 26 lutego, w zarządzeniu MZ z 10 listopada 2020 r. ws. zakresu czynności Sekretarza Stanu i Podsekretarzy Stanu oraz Dyrektora Generalnego w Ministerstwie Zdrowia wprowadzono zmiany.

W paragrafie opisującym zakres działań wiceministra zdrowia Waldemara Kraski wpisano: że inicjuje, koordynuje i nadzoruje wykonywanie działań przez Departament Zdrowia Publicznego, z wyłączeniem zakresu uzależnień”.

Wcześniejsze zarządzenie z listopada ub. roku przewidywało nadzór nad tym departamentem "z wyłączeniem zakresu psychiatrii i uzależnień".

Jednocześnie nowela przewiduje, że W. Kraska zyskał też nadzór nad dodatkowymi jednostkami organizacyjnymi jak: Krajowy Ośrodek Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie,  Regionalny Ośrodek Psychiatrii Sądowej w Branicach oraz Regionalny Ośrodek Psychiatrii Sądowej w Starogardzie Gdańskim.

W myśl zarządzenia z listopada ub. roku to wiceminister Maciej Miłkowski nadzorował wykonywanie zadań przez Departament Zdrowia Publicznego w zakresie psychiatrii i uzależnień.

Źródło: MZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz