Przegląd prasy

02 Marca 2021, 9:01 prasa

Bałagan przed III falą - Rzeczpospolita - Szpitale naprędce przywracają oddziały covidowe. Chorzy od miesięcy czekają na planowe operacje muszą się liczyć z kolejnymi opóźnieniami.

Szczepionkowy rozłam w Unii - Rzeczpospolita - Węgry i Czechy na własną rękę ściągają chińskie i rosyjskie szczepionki.

Rząd sfinansuje najdroższe terapie - Rzeczpospolita - Do konsultacji trafił Narodowy Plan dla Chorób Rzadkich.

Maseczki? Można używać szalików - Gazeta Wyborcza - Opublikowany w piątek akt prawny nie zawiera zakazu zasłaniania ust i nosa szalikami czy kominami zamiast maseczkami.

Trzecia fala już widoczna w szpitalach - Dziennik Gazeta Prawna - Ponad 50 proc. miejsc w szpitalach tymczasowych jest zajętych. W reszcie oddziałach covidowych obłożenie sięga niemal 60 proc.

Niewidziane hospicja - Dziennik Gazeta Prawna - "Hospicja perinatalne mają być wsparciem dla kobiet, które usłyszały diagnozę o ciężkich i nieodwracalnych wadach płodu. Choć NFZ ma środki na ten cel, tylko nieliczne kobiety szukają w nich pomocy."

Polmed kupuje szpital rehabilitacyjny - Puls Biznesu - Medyczna grupa Polmed po przejęciu sieci placówek diagnostycznych wchłonie duży szpital rehabilitacyjny w Jantarze.

MedApp otwiera się na świat - Puls Biznesu - Spółka telemedyczna przeniesie się na GPW. Pieniądze z emisji wyda m.in. na certyfikację w USA. 

 
 
 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz