A. Niedzielski: uruchamiamy szpitale tymczasowe

03 Marca 2021, 13:58 niedzielski

Trzecia fala epidemii się rozpędza - ocenił minister zdrowia Adam Niedzielski informując o uruchomieniu szpitali tymczasowych.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że ostatniej doby odnotowano 15,7 tys. zakażeń, czyli o ponad 3,5 tys. więcej niż tydzień wcześniej.

- Od wielu dni mamy do czynienia permanentnie z taką sytuacją, że liczba zakażeń z tygodnia na tydzień zwiększa się w takiej skali 2-3 tys., a teraz widzimy że nawet więcej - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Trzecia fala się rozpędza. Mamy stałą tendencję wzrostową, mamy powielenie o ponad 1/3 przypadków z tygodnia na tydzień i co więcej to wszystko już zaczyna oddziaływać na infrastrukturę szpitalną - powiedział minister zdrowia i zwrócił uwagę, że w ciągu ostatniego tygodnia obłożenie łóżek covidowych wzrosło o ponad 2 tys. hospitalizacji.

Dodał, że to jest podstawą do decyzji, która zapadła w środę na rządowym zespole zarządzania kryzysowego dot. uruchomienia szpitali tymczasowych w dziewięciu województwach.

Jak dodał, szpitale tymczasowe zostaną otwarte w województwach; dolnośląskim, lubuskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim.

Minister zdrowia dodał także, że rząd podjął przy tym  decyzję o przekazaniu maseczek do najbardziej potrzebujących regionów. Jak określił, do województwa pomorskiego przekazanych zostanie 10 mln maseczek a do warmińsko-mazurskiego trafi 5 mln maseczek. Maseczki trafią z Agencji Rezerw Strategicznych do dyspozycji wojewodów.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz