Przegląd prasy

04 Marca 2021, 9:00 prasa

Gotowi na tsunami? - Rzeczpospolita - Znów brakuje łóżek covidowych. Rząd uruchamia 9 szpitali tymczasowych.

Od prosektoriów lekarzy nie przybędzie - Rzeczpospolita - Bez rozbudowy uczelni i zatrudnienia dodatkowego personelu nie da się zwiększyć liczby miejsc na studiach medycznych - oceniają eksperci. Rząd planuje zwiększyć liczbę studentów medycyny o 6 tys. do 2026 r.

Szczepionki i próbki do testów polecą dronem - Rzeczpospolita - Bezzałogowce pomogą w walce z COVID-19. Jeszcze w tym tygodniu ma dojść do podpisania umowy między firmą Spartaqs a "jedną z największych sieci laboratoriów diagnostycznych".

9 lekcji koronawirusa - Gazeta Wyborcza - Czwartego marca w Polsce pojawił się pierwszy przypadek zakażenia SARS-CoV-2. 

Pfizer podwoi dostawy - Gazeta Wyborcza - W II kwartale tempo szczepień może znacznie przyspieszyć. Pfizer/BioNTech mają podwoić dostawy do Polski. Do użycia ma wejść także szczepionka firmy J&J.

USA: Szczepionki dla wszystkich do maja - Gazeta Wyborcza - Joe Biden zapewnia, że do końca lipa zaszczepionych ma zostać 255 mln z prawie 330 mln Amerykanów.

Rewolucja w L4 - Gazeta Wyborcza - Rząd przygotował projekt ustawy, który przewiduje skrócenie możliwości przebywania na chorobowym aż o połowę.

Ostatni rok? Eksperyment na wielką skalę - Dziennik Gazeta Prawna - Rozmowa z kierownikiem Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii CSK MSWiA, członkiem Rady Medycznej przy premierze, Konstantym Szułdrzyńskim nt. leczenia i opieki nad pacjentami z COVID-19.

Trzecia fala czy szczepienia - kto wygra wyścig - Dziennik Gazeta Prawna - "Apogeum kolejnego wzrostu zachorowań ma nastąpić w pierwszej połowie kwietnia - wynika z najnowszej prognozy ekspertów z UW".

Hamują samorządowe inicjatywy zdrowotne - Dziennik Gazeta Prawna - O niemal połowę spadła liczba programów zdrowotnych, które chciały realizować władze lokalne. W 2020 r. zgłosiły ich zaledwie 97 wobec 195 rok wcześniej.

Eksport Sputnika V bez rewelacji - Dziennik Gazeta Prawna - "Unijne problemy z dostawami szczepionek przeciw COVID-19 dały Rosji szansę na poprawę własnego wizerunku."

Rekordowy rok Sanwilu - Puls Biznesu - Samwil odnotował kilkudziesięcioprocentowy wzrost przychodów. To głównie efekt zaangażowania na rynku medycznym.

Mabion wystrzelił na szczepionce - Puls Biznesu, Parkiet - Umowa ramowa w sprawie potencjalnej produkcji szczepionki z Novavax rozgrzała notowania spółki na giełdzie.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz