GIS ostrzega przed oszustami

08 Marca 2021, 16:16 media społecznościowe telefon

Główny Inspektor Sanitarny przypomina, że pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadzają wywiady epidemiologiczne z obywatelami w celu prowadzenia działań przeciwepidemicznych. Pracownicy sanepidu mają dane w systemie i proszą ewentulanie tylko o ich potwierdzenie. Jednocześnie GIS ostrzega, przed oszustami, którzy próbują wyłudzać dane osobowe twierdząc, że potrzebne są do umówienia wizyty na test w kierunku COVID-19. 

"Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej wywiady epidemiologiczne przeprowadzają z osobami, których dane zawarte są w systemach teleinformatycznych, wykorzystywanych zgodnie z przepisami prawa w pracy Inspekcji" - podkreśla GIS.

Jak ostrzega, sytuacje, w których anonimowe osoby dzwonią do obywateli i proszą o podanie danych osobowych w celu np.: umówienia osoby na test, są próbą wyłudzenia tych danych.

Główny Inspektor Sanitarny podkreśla, że osobom anonimowym, które proszą o podanie danych osobowych, a nie o ich potwierdzenie, nie należy takich informacji udzielać.

Źródło: GIS

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz