Koktajl z przeciwciał pomocny w leczeniu COVID-19

25 Marca 2021, 11:06 roche

Nowe dane z późnego etapu badań klinicznych wykazały, że koktajl przeciwciał p/COVID-19 od Regeneron i Roche zmniejszył liczbę hospitalizacji lub śmierci z powodu zakażenia koronawirusem o 70% w grupie badanych pacjentów.

W III fazie badania klinicznego zastrzyku składającego się z przeciwciał casirivimab i imdevimab opracowanych przez Regeneron wzięło udział 4567 uczestników.

Preparat okazał ograniczył liczbę hospitalizacji lub zgonów z powodu COVID-19 o 70% w porównaniu z grupą pacjentów niehospitalizowanych, którym podano placebo. Środek skrócił także czas trwania objawów COVID-19, średnio z 14 do 10 dni.

Koktajl uzyskał awaryjne zatwierdzenie do użycia w Stanach Zjednoczonych i został dopuszczony w Europie do stosowania u pacjentów niehospitalizowanych. 

Roche, który wytwarza lek w fabrykach w Kalifornii i odpowiada za sprzedaż poza Stanami Zjednoczonymi, oraz Regeneron spodziewają się setek milionów z wartości sprzedaży leku w 2021 roku. Same Stany Zjednoczone zrealizowały w I kwartale 2021 r. zakupy o wartości 260 mln USD.

Roche i Regeneron deklarują produkcję ponad 2 mln dawek preparatu rocznie.

źródło: ROCHE

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz