W. Kosiniak-Kamysz: nie trzymajmy lekarzy przy książkach

25 Marca 2021, 10:20 KOSINIAK-KAMYSZ SEJM

Politycy PSL na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie upominali się o bezpieczeństwo, zdrowie i życie Polaków. Protest rezydentów musi zostać jak najszybciej zakończony. Trzeba uwzględnić racje lekarzy i zawrzeć z nimi porozumienie. To pozwoli pomóc wszystkim pacjentom i odciąży służbę zdrowia - stwierdzili politycy PSL.


Braki tlenu medycznego w szpitalach.

- Brakuje tlenu w szpitalach. Jeżeli nawet dzisiaj te dziury są jakoś załatane, to musimy się przygotować na najbliższe dni. Nasz wniosek do PKN Orlen i innych spółek skarbu państwa - zwiększyć produkcję tlenu technicznego, który później będzie mógłby być przygotowany do podawania, jako tlen medyczny w szpitalach. Co raz więcej osób wymaga intensywnej tlenoterapii i podłączenia do respiratora - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie prezes PSL. Bez tlenu, który jest podstawowym lekiem dającym szansę na przeżycie infekcji koronawirusa, nie będzie szansy na powrót do zdrowia wielu osób - mówił lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

W. Kosiniak- Kamysz upomniał się również o lekarzy rezydentów.

- Myślę, że wielką głupotę popełnił pan Niedzielski, przesuwając termin egzaminów specjalizacyjnych. Może się jeszcze z tego wycofać, powinien zwolnić z egzaminu ustnego i dopuścić jak najszybciej lekarzy kończących specjalizację do egzaminu specjalizacyjnego. Oczekujemy poważnej rozmowy, a nie pisania na Twitterze przez pana ministra Niedzielskiego do lekarzy rezydentów. Inaczej będziemy w sytuacji naprawdę dramatycznej - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.
- Jeżeli lekarze rezydenci będą protestować, to będzie sytuacja dramatyczna dla placówek medycznych, dla nas wszystkich, ale oni są do tego zmuszeni. Nikt nie chce z nimi rozmawiać, a to, do rząd zobowiązał się kilka lat temu , nie zostało zrealizowane, to jest argument, który dla nich stanowi podstawę dla tak trudnych decyzji. Oni nie chcą podejmować tak trudnych decyzji, oni chcą realizacji swoich postulatów i poważnej rozmowy z ministrem Niedzielskim - dodał prezes Stronnictwa.
- Minister Niedzielski mówi, że przesuwa termin, bo jest sytuacja pandemiczna zła, a w drugim zdaniu mówi, że wszyscy mogą do egzaminu przystąpić, bo są zaszczepieni. To jak wszyscy są potrzebni do pracy, to jak najszybciej niech będą specjalistami, nie trzymajmy ich w domach przy książkach, tylko dajmy szansę, żeby wrócili do pracy. Wykorzystajmy te szczepienia pozytywnie - apelował Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zobacz również:

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz