Ewa Więckowska odpiera zarzuty wiceprezydent Renaty Kaznowskiej

29 Marca 2021, 11:12 szpital poludniowy

Zarzuty, które przedstawiła przeciwko mnie pani wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, nie mają żadnego oparcia w faktach - powiedziała w piątek Ewa Więckowska.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w piątek, że wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zgłosił wniosek o wprowadzenie pełnomocnika do szpitala na Solcu, który jest szpitalem patronackim dla Szpitala Południowego, gdzie od 15 lutego działa szpital tymczasowy. Jako kandydatkę na pełnomocnika wskazał dr nauk med. Ewę Więckowską. 

Niezadowolenia z tej decyzji nie kryła wiceprezydent warszawy Renata Kaznowska zarzucając byłej prezes szpitala niegospodarność oraz sabotowanie prac uruchomienia szpitala tymczasowego.

Czytaj więcej: 

W odpowiedzi na te zarzuty, podczas wspólnej konferencji prasowej z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem, Ewa Więckowska.

- Jeśli chodzi o konferencję i zarzuty, które przedstawiła przeciwko mnie pan wiceprezydent Kaznowska, są to zarzuty, które nie mają żadnego oparcia w faktach, w związku z tym, że spółka działa w oparciu o konkretne przepisy prawa i wszystkie inwestycje były pozytywnie opiniowane przez radę nadzorczą oraz akceptowane przez zgromadzenie wspólników, czyli przez właściciela, czyli przez m.st. Warszawa - wskazała.

- Do tych zarzutów odniosę się w innym czasie i w innej formie, dla mnie w tej chwili nie jest to priorytet - powiedziała. Jak dodała, priorytetem jest dla niej "uspokojenie sytuacji w szpitalu" i jak najszybsze utworzenie kolejnych miejsc dla pacjentów w związku z epidemią.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz