AstraZeneca zmienia nazwę swojej szczepionki

31 Marca 2021, 16:02 szczepionka covid szczepienia koronawirus

Szczepionka na COVID-19 produkowana przez firmę AstraZeneca będzie funkcjonować pod inną nazwą - poinformowała szwedzka Agencja ds. Produktów Medycznych Läkemedelsverket, powołując się na dane udostępnione przez Europejską Agencję Leków (EMA).

"Vaxzevria" - tak nazywać się będzie szczepionka przeciwko COVID-19 opracowana przez firmę AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki. Sam skład preparatu pozostaje bez zmian. Oprócz nazwy, zmienią się jedynie etykiety i opakowania.

Kontrowersje związane ze szczepionką AstraZeneca

Wokół preparatu od AstraZeneca toczą się dyskusje, a w wielu krajach tymczasowo wstrzymywano szczepienia preparatem z powodu przypadków zakrzepicy w żyłach mózgowych, które zostały zgłoszone w zbliżonym do szczepienia czasie. Europejska Agencja Leków, podobnie jak Światowa Organizacja Zdrowia potwierdziła jednak, że szczepionka jest bezpieczna.

Producentowi obrywa się także od krajów członkowskich UE i Komisji Europejskiej w związku z niewywiązywaniem się z zapisów dotyczących terminów dostaw określonej liczby dawek preparatu, w umowach zawartych między AstraZeneca a KE.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz