GIS zawiadamia o przewinieniu zawodowym dra Pawła Grzesiowskiego

02 Kwietnia 2021, 14:28 lekarz

Potwierdzam, że wpłynęła skarga na moją osobę do NIL, która będzie procedowana przez Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej - napisał na Twitterze dr Paweł Grzesiowski.  

Dziś rano w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce prof. Wojciech Maksymowicz poinformował, że Główny Inspektor Sanitarny złożył wniosek o pozbawienie praw wykonywania zawodu dra Pawła Grzesiowskiego, epidemiologa, eksperta Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19.

Drowi Pawłowi Grzesiowskiemu zarzuca się "wprowadzenie w błąd opinii publicznej niepotwierdzonymi i nieprawdziwymi informacjami na temat COVID-19". Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej miał także oczerniać instytucje państwowe, w tym GiS, oraz promować rozwiązania w walce z epidemią, których skuteczność nie została naukowo potwierdzona. Szczegóły zarzutów nie są jednak na ten moment znane.

- Szanowni Państwo, w związku z dzisiejszą wypowiedzią prof. Maksymowicza, potwierdzam, że wpłynęła skarga na moją osobę do Naczelnej Izby Lekarskiej, która będzie procedowana przez Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej zgodnie z procedurą, w związku z tym nie mogę jej komentować - komentował na Twitterze dr Paweł Grzesiowski.

 - To kompletny skandal. Gdyby tak miało być, to odbierzmy dyplom inżynierski panu inżynierowi Saczce - komentował w Wirtualnej Polsce prof. Wojciech Maksymowicz i dodał, że według niego głos ekspertów w walce z epidemią koronawirusa jest pomijany.  

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz