Pierwsi farmaceuci i diagności już po kursie wykonywania szczepień

07 Kwietnia 2021, 14:57 Szczepienia
07 Kwietnia 2021, 14:57

Pierwsi diagności laboratoryjni i fizjoterapeuci kończą już kursy praktyczne wykonywania szczepień na koronawirusa. Niedługo zaczną więc szczepić pierwszych pacjentów.

Diagności laboratoryjni i farmaceuci "chwalą się" w mediach społecznościowych, że ukończyli już kursy dotyczące wykonywania szczepień przeciwko koronawirusowi.

Przypomnijmy, że resort zdrowia umożliwił wykonywanie szczepień szczerszej grupie niż lekarze, w tym ratownikom, farmaceutom i diagnostom. Warunkiem jest przejście kursu teoretycznego i praktycznego z wykonywania szczepień.

Z kolei w piątek - jak zapowiedział dziś minister zdrowia Adam Niedzielski - ma ukazać się rozporządzenie, które umożliwi nowym grupom medycznym również kwalifikowanie do szczepień. Tu warunkiem też będzie ukończenie odpowiedniego kursu.

- Do samego szczepienia już dopuszczeni są ratownicy, jak i farmaceuci. Nowum, które zostanie przygotowane w formie rozporządzenia, jest właśnie kwestia kwalifikacji do szczepienia. Kursy związane są z kwalifikowaniem. Zarówno fizjoterapeuci i farmaceuci zostaną dopuszczeni do kwalifikacji w przypadku odbycia tego kursu - mówił minister.

Jak zapowiedział opublikowanie odpowiedniego rozporządzenia planowane jest na piątek.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz