Kto pokieruje Centrum Zdrowia Matki Polki?

08 Kwietnia 2021, 17:01

Prof. dr hab. n. med. Iwona Maroszyńska została wyznaczona przez Ministra Zdrowia na p.o. Dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

Przypomnijmy, że 29 marca br. kierujący dotychczas Instytutem prof. Maciej Banach złożył na ręce ministra zdrowia rezygnację z funkcji dyrektora tej placówki, a rezygnacja została przyjęta. Prof. Banach nie jest już dyrektorem łódzkiego Instytutu

W czwartek Instytutu poinformował na swojej stronie internetowej, że pokieruje nim prof. Iwona Maroszyńska, która została wyznaczona przez Ministra Zdrowia na p.o. Dyrektora ICZMP.

Jest ona absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Z Instytutem związana od początku jego działalności. Współorganizowała system opieki nad wcześniakami i noworodkami wymagającymi intensywnej terapii.

Początkowo pracowała na oddziale wcześniaków, później była kolejno asystentem, starszym asystentem, zastępcą ordynatora i p.o. kierownika Kliniki Neonatologii. Od 2008 r. kieruje Kliniką Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt.

W ICZMP została specjalistą I i II stopnia z pediatrii, oraz II stopnia z neonatologii, obroniła też pracę doktorską i pracę na stopień doktora habilitowanego nauk medycznych.

Była na licznych na stypendiach i stażach naukowych w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Klinika Intensywnej Terapii Noworodka, Presbyterian Hospital Columbia University Medical Center; Miami, Klinika Intensywnej Terapii Noworodka szpitala Uniwersyteckiego Jefferson Memorial Hospital) i we Francji (Klinika Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Uniwersyteckiego w Paryżu L’Hopital Univerisitaire Paris-Sud Antoine-Béclère Clamart; Oddział Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Uniwersyteckiego w Paryżu L’Hopital Univerisitaire Paris-Sud Antoine-Béclère – Clamart).

Źródło: ICZMP

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz