Fizjoterapia: NFZ zwiększa wyceny za indywidualną pracę z pacjentem

09 Kwietnia 2021, 9:39

Zmiany wyceny w fizjoterapii podkreślają wagę indywidualnej pracy z pacjentem - ocenia Krajowa Izba Fizjoterapeutów, wskazując jednocześnie, że niezbędne jest urealnienie wycen wszystkich zakresów.

Chodzi o zarządzenie nr 62/2021/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 07.04.2021 r. zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzajach rehabilitacja lecznicza oraz programy zdrowotne w zakresie świadczeń – leczenie dzieci i dorosłych ze śpiączką.

Wycena indywidualnej pracy z pacjentem została zwiększona o 6 punktów w warunkach ambulatoryjnych (z 28 pkt do 34) oraz o 11 punktów w warunkach domowych (z 55 pkt do 66). 

"To bardzo dobra informacja dla pacjentów. Ta decyzja promuje najefektywniejsze, bo indywidualne podejście do pacjenta. Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Ministerstwo Zdrowia podejmując taką decyzję wykazały się odpowiedzialnością za dobro pacjentów" - ocenia KIF. Dodaje, że inna istotna korekta dotyczy także zmiany indywidualnej pracy z pacjentem z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności – nie mniej niż 30 minut o 4 punkty (z 19 pkt. do 23).

Jednocześnie Krajowa Izba Fizjoterapeutów wskazuje, że "postulowała urealnienie wycen wszystkich zakresów, dlatego niezrozumiała jest dla nas obniżka wyceny niektórych świadczeń".

"Kolejnym ważnym i oczekiwanym przez fizjoterapeutów krokiem będzie zmiana i podniesienie wyceny wizyty fizjoterapeutycznej" - zaznacza Izba.

Źródło: KIF

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz