Niemcy rozpoczęły negocjacje ws. szczepionki Sputnik V

09 Kwietnia 2021, 12:35 Szczepienia

Niemcy prowadzą obecnie negocjacje z Rosją w sprawie przedterminowej umowy zakupu szczepionki Sputnik V COVID-19 - powiedział w piątek, niemiecki minister zdrowia Jens Spahn.

Komisja Europejska poinformowała w środę ministrów zdrowia państw członkowskich UE, że Bruksela nie planuje rozpoczęcia rozmów z Rosją w sprawie umowy przedwstępnej na zakup Sputnika V, tak jak to zrobiła z innymi dostawcami szczepionek - informował Reuters. 

Niemiecki szef resortu zdrowia odpowiedział, że w takim wypadku, Niemcy wkrótce rozpoczną dwustronne negocjacje z Rosją w sprawie zakupu szczepionki Sputnik V COVID-19. Szczepionki miałyby zostać zakupione i podane pacjentom dopiero wtedy, gdy preparat zostanie zatwierdzony przez EMA. Dlatego jakiekolwiek ostateczne porozumienie zależy od dostarczenia przez Rosję kluczowych danych Europejskiej Agencji Leków (EMA).  

Podczas piątkowej konferencji prasowej Jens Spahn stwierdził, że negocjacje z Rosją już trwają, wymagania EMA zostały spełnione a szczepionka może być dostępna w ciągu kilku miesięcy.

źródło: Reuters

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz