3,6 mld zł na wzrost wynagrodzeń w II połowie 2021 r.

13 Kwietnia 2021, 21:50 pieniądze kasa

Ok 3,6 mld zł - na tyle resort zdrowia szacuje koszt podwyżki minimalnych wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia w drugim półroczu 2021 r.

Przypomnijmy, że resort zdrowia opracowuje projekt noweli ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

"Od dnia 2 lipca 2021 r. wynagrodzenie zasadnicze pracownika wykonującego zawód medyczny oraz pracownika działalności podstawowej, innego niż pracownik wykonujący zawód medyczny, nie może być niższe niż najniższe wynagrodzenie zasadnicze ustalone w sposób określony w ust. 1 na dzień 1 lipca 2021 r." - wynika z projektu, do którego dotarła Polityka Zdrowotna. 

Zapytany przez posłów - podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia- o zabezpieczenie dodatkowych środków w budżecie na wzrost kosztów wynagrodzeń, wiceprezes Narodowego Funduszu Zdrowia Bernard Waśko wskazał, że "w Ocenie Skutków Regulacji projektu znajdą się szacowane wpływy do budżetu NFZ oraz zwiększone z tego tytułu koszty świadczeniodawców"

- Z wstępnych szacunków dokonanych przez resort zdrowia wynika, że skutki wzrostu minimalnych wynagrodzeń to ok 3,6 mld zł w drugiej połowie tego roku - mówił wiceprezes NFZ Bernard Waśko.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz