A.Niedzielski o szczepionce J&J: będzie stosowana zgodnie z planem

14 Kwietnia 2021, 11:47 Szczepienia

W sprawie szczepionki Johnson&Johnson opieramy się na ocenie Europejskiej Agencji Leków. Będziemy stosować ten preparat zgodnie z planem - zapewnił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji.

Chodzi o wstrzymanie w USA szczepień preparatem od Johnson & Johnson z powodu wystąpienia sześciu przypadków rzadkich zakrzepów krwi. Stany Zjednoczone wstrzymują szczepienia preparatem od J&J

A. Niedzielski podkreślił, że te informacje są bardzo wnikliwie analizowane. - Dziś mieliśmy w nocy sztab, jaka jest dalsza ścieżka postępowania - dodał.

- Po pierwsze zostało wykrytych 6 przypadków na 7 mln podań tego preparatu w USA, czyli jeden przypadek na 1 mln podań, co jest niesłychanie rzadkim zjawiskiem - wskazał.

Przypomniał, że wczoraj wieczorem odbyło się też posiedzenie komitetu sterującego EMA, która potwierdziła przydatność preparatu i wskazała, że cały czas bilans korzyści nad ryzykiem jest większy.

Minister potwierdził też, że dziś dotarło do Polski 120 tys. dawek tego preparatu.  - Zgodnie z rekomendacjami EMA będziemy chcieli to zastosować w szczepieniach - zapewnił.

Polecamy także:

Dla kogo szczepionka przeciw COVID-19 od J&J?

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz