Minister zdrowia o odrzuceniu noweli o mapach potrzeb zdrowotnych

14 Kwietnia 2021, 12:15 dane wyniki analiza dokument

Brak tej ustawy jest poważnym zagrożeniem dla możliwości absorbcji środków europejskich - tak minister zdrowia Adam Niedzielski skomentował wtorkowe odrzucenie w komisji w I czytaniu projektu nowelizacji ustawy o mapach potrzeb zdrowotnych.

We wtorek popołudniu rządowy projekt noweli o mapach potrzeb zdrowotnych Mapy potrzeb zdrowotnych: projekt noweli odrzucony w I czytaniu

Jak mówił minister pytany w środę na konferencji o odrzucenie projektu głosami opozycji i dwóch posłów PiS, projekt został odrzucony bez pogłębionej dyskusji. - Była to kwestia mechanistycznego odrzucenia propozycji rządu przez opozycję - ocenił.

- Ta ustawa ma charakter techniczny, jest pewnym warunkiem absorbcji środków europejskich, które będą przekazywane na zdrowie i brak tej ustawy jest poważnym zagrożeniem dla możliwości absorbcji tych środków. Trudno jest mi zrozumieć zachowanie posłów, którzy głosując przeciwko temu projektowi tak na prawdę utrudniają możliwość absorbcji środków europejskich w tej bardzo potrzebującej dziedzinie jaką jest zdrowie - mówił.

- To pokazuje pewien rozdźwięk między dyskusjami, że chcemy zwiększać nakłady na ochronę zdrowia, a jak przychodzi do realnej, rzeczowej dyskusji, to jest pewnego rodzaju opozycja co do tego, aby te środki zwiększone zapewnić na zdrowie - podkreślił.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz