EMA bada skuteczność koktajlu przeciwciał w leczeniu COVID-19 od GSK

15 Kwietnia 2021, 16:18 EMA

Europejska Agencja Leków poinformowała w czwartek, że rozpoczęła przegląd dostępnych danych dotyczących stosowania przeciwciała monoklonalnego w leczeniu pacjentów z COVID-19 od GlaxoSmithKline.

Agencja rozpoczęła przegląd terapii VIR-7831, który GSK opracowuje wspólnie z z Vir Biotechnology. Studium będzie zawierało analizę danych porównawczych z wpływu terapii i placebo u pacjentów z grupy z COVID-19 przechodzących chorobę łagodnie lu średnio, jednak kwalifikujących się do grupy podwyższonego ryzyka progresji do ciężkiego przebiegu choroby. 

Bardziej kompleksowy kroczący przegląd badań ma się rozpocząć w późniejszym czasie, to EMA stwierdziła, że ​​obecny przegląd dostarczy ogólnounijnych zaleceń dla organów krajowych, które mogą podejmować decyzje dotyczące wczesnego stosowania leku.

Producenci potencjalnego leku na COVID-19 poinformowali w marcu, że VIR-7831 zmniejszył ryzyko hospitalizacji i zgonów wśród pacjentów o 85%. Pod koniec marca firmy złożyły wniosek do amerykańskich organów regulacyjnych o zezwolenie na awaryjne stosowanie preparatu w leczeniu zakażeń COVID-19 we wczesnym stadium. Stany Zjednoczone już zaleciły podobne terapie firm Eli Lilly oraz Regeneron.
 

źródło: EMA

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz